Хисао Ками (роден 28 јуни 1941) — јапонски фудбалер.

Јапонија Хисао Ками
Лични податоци
Роден на 28 јуни 1941 (1941-06-28) (80 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1960–1972 Nippon Steel
Репрезентација
1964–1968 Јапонија Јапонија 15 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Репрезентативна кариераУреди

Хисао Ками бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1964.

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1964 1 0
1965 3 0
1966 5 0
1967 4 0
1968 2 0
Вкупно 15 0

Надворешни врскиУреди