Хиромицу Исогаи (роден 19 април 1969) — јапонски фудбалер.

Јапонија Хиромицу Исогаи
Лични податоци
Роден на 19 април 1969.(1969-04-19)(54 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1992–1996 Gamba Osaka
1997–1998 Urawa Reds
Репрезентација
1995 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски уреди