Хидето Сузуки

Хидето Сузуки (роден 7 октомври 1974) — јапонски фудбалер.

Јапонија Хидето Сузуки
Лични податоци
Роден на 7 октомври 1974 (1974-10-07) (48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–2009 Júbilo Iwata
Репрезентација
1997 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

СтатистикаУреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1997 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врскиУреди