Хаџиме Моријасу (роден 23 август 1968) — јапонски фудбалер.

Јапонија Хаџиме Моријасу
Лични податоци
Роден на 23 август 1968(1968-08-23)(55 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1987–2001 Sanfrecce Hiroshima
1998Kyoto Purple Sanga
2002–2003 Vegalta Sendai
Репрезентација
1992–1996 Јапонија Јапонија 35 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика

уреди
  Јапонија
Сезона Настапи Голови
1992 7 0
1993 15 0
1994 4 0
1995 6 0
1996 3 1
Вкупно 35 1

Надворешни врски

уреди