Ферибот Рогец

Ферибот Рогец, исто така познат како Ферибот Шартау Рогец, е ферибот во реката Елба помеѓу Шартау и Рогец во Саксонија-Анхалт, Германија.[1]

НаводиУреди

  1. „Ферибот Шартау Рогец“. Google Maps. конс. 2009-02-04. 

Координати: 52°18′48″ СГШ; 11°46′14″ ИГД / 52.313457° СГШ; 11.770585° ИГД / 52.313457; 11.770585