ФК Либерти Профешналс

Либерти Профешнлс Фудбалски Клуб е фудбалски клуб од Гана со седиште во Акра. Клубот во моментов се натпреваруваат во Гло Премиер лигата.

Либерти Профешнлс
Liberty Professionals FC
Целосно имеLiberty Professionals Football Club
Основан1996
СтадионДансоман Парк
Акра, Гана
(Капацитет: 2,000)
Сопственикпразно
ЛигаГло Премиер Лига
Домашни бои
Гостински бои

Поранешни играчиУреди

Надворешни врскиУреди