Учини
Учини is located in Грција
Учини
Учини (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)

Учини или Уџана или Уџане (грчки: Κομνηνά) — село со 1.120 жители во Западна Македонија во Грција.

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

Повеќе од 90% на населението се Грци-бегалци од Турција и зборуваат на понтиски јазик.

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди