Успен (казашки: Успен ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Успенка.[1]

Успен
Округ
Успен ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарУспенка
Час. појасEast (UTC+6)

Наводи уреди