Трговски центар Атирус

Трговскиoт центар Атирус — трговски центар кој се наоѓа во населбата Бујукчекмеџе, Истанбул, Турција. Објектот бил отворен на 17 декември 2005 година. Објектот чинел 40 милиони долари, а истиот бил конструиран од страна на компанијата Капициоглу. Трговскиот центар располага со околу 80 продавници на три спрата. Атириус има персонал од околу 1.000 вработени[1].

Атирус
МестоБујукчекмеџе, Истанбул, Турција
КоординатиКоординати: 41°01′17″N 28°35′00″E / 41.02139° СГШ; 28.58333° ИГД / 41.02139; 28.58333
Отворен на17 декември 2005
Изведувачкомпанијата Капициоглу
Продавници80
Спратови3

ПоврзаноУреди

НаводиУреди

  1. „Atirus AVM'dedki 40 Dükkan İcradan Satılık“. Haberdar. 2013-03-13. Посетено на 2013-05-16.

ЛитератураУреди