Телевизија 24 (поранешна 24 Вести) — телевизиски канал од Скопје, Македонија. Телевизијата е специјализирана за вести, на која се емитуваат на секој час[1]. Телевизијата е по урнек на големите светски канали каде се емитуваат 24 часа вести, а дел од програмата е од форматот на обработена посветена на документарните емисии. Телевизискиот канал во Македонија е достапен преку кабелските оператори и останатите платформи, а и на сателит (Eutelsat 16).[2]

Телевизија 24
Отпочната15 декември 2010
ДржаваСкопје, Македонија Македонија
Веб-страна24.mk
Достапност
Терестријална телевизија
АналогнаКанал ?
ДигиталнаКанал ?
Boom TVКанал ?
Сателитска телевизија
Total TVКанал 007
Total TV (Србија)Канал 031
Total TV (BIH)Канал 125
Total TV (SLO)Канал 131
Total TV (MNE)Канал 026
Кабелска телевизија
BlizooКанал 009
TelekabelКанал ?
Достапна на повеќето кабелски операториПроверете ги локалните оператори за достапност
IPTV
Max TVКанал 010
Семрежно емитување
WebMax TVГледај во живо Само (MKD)
OnNetГледај во живо Само (MKD)

Наводи

уреди
  1. „ЗА ПОМАЛКУ ОД ЕДНА ГОДИНА ЌЕ БИДЕМЕ „МАКЕДОНСКАТА СИ-ЕН-ЕН". intervjua.com.mk. 30 декември 2010. Посетено на 8 јануари 2011.[мртва врска]
  2. „24 Вести на сателит!“. 24Вести. 6 април 2012. Посетено на 8 април 2012.[мртва врска]

Надворешни врски

уреди