Телевизија Сонце

Телевизија Сонце - приватен сателитски канал во Република Македонија. Нејзин сопственик е Ѓорѓија - Џорџ Атанасоски. Достапен на кабелските оператори во Македонија.

Телевизија Сонце
СопственикЃорѓија - Џорџ Атанасоски
Формат на слика4:3 576i, SDTV
ДржаваМакедонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеМакедонија
СедиштеСкопје, Македонија
Веб-страна[1]

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди