Талкауано (шп. Talcahuano) — град во конурбацијата Голем Консепсион во регионот Биобио, Чиле. Има 171.383 жители според пописот од 2002.

Талакауано

ГалеријаУреди

НаводиУреди

Надворешни врскиУреди