Талас (округ во Жамбил)

Талас (казашки: Талас ауданы) е округ во Казахстан во покраината Жамбил. Центар е градот Каратау.[1]

Талас
Округ
Талас ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаЖамбил
ЦентарКаратау
Часовен појасEast (UTC+6)

НаводиУреди