Такуја Хонда (роден 17 април 1985) — јапонски фудбалер.

Јапонија Такуја Хонда
Лични податоци
Роден на 17 април 1985(1985-04-17)(39 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Shimizu S-Pulse
Број 7
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2008–2010 Shimizu S-Pulse
2011–2013 Kashima Antlers
2013– Shimizu S-Pulse
Репрезентација
2011 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Статистика уреди

  Јапонија
Сезона Настапи Голови
2011 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски уреди