Разлика помеѓу преработките на „Карипско Море“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: ext:Mari Caribi)
с (Бот: козметички промени)
'''Карипското Море''' се наоѓа на [[Јужна Хемисфера|Јужната Хемисфера]]. Опколено е со [[Северна Америка]], [[Средна Америка]], [[Јужна Америка]] и [[Антили|Антилите]].
{{Никулец}}{{commons|Caribbean Sea}}
 
[[Категорија:Мориња во Јужна Америка]]
[[Категорија:Мориња во Средна Америка]]
941.847

уредувања