Разлика помеѓу преработките на „Канарски Острови“

Додадени 32 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{| border="0" cellpadding="2" cellspacing="0"
|-----
| align="center" width="140px" | [[СликаПодатотека:Flag of the Canary Islands.svg|125px|Знамето на Канарските острови]]
| align="center" width="140px" | [[СликаПодатотека:Canary Islands CoA.svg|125px|Грбот на Канарските острови]]
|-
| align=center width=130 | <small>([[Знаме на Канарските острови|Детално]])</small> || align=center width=130px | <small>([[Грб на Канарските острови|Детално]])</small>
|}
|-----
| align="center" colspan=2 | [[СликаПодатотека:Localización de Canarias.png|местоположбата на Канарските острови]]
|-----
| [[Официјален јазик]] || [[Шпански јазик|Шпански]]
|-----
| Главен град || Лас Палмас де Гран Канариа <br /> Санта Круз де Тенерифе
|-----
|}
{{гео-никулец}}
{{Африка}}
 
[[Категорија:Западна Африка]]
941.847

уредувања