Разлика помеѓу преработките на „Западен Бенгал“

Додадени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: or:ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ)
с (Бот: козметички промени)
! colspan="2" bgcolor="#DEFFAD" | Мапа
|-----
| colspan="2" align="center" bgcolor="#E8E8E8" | <center>[[СликаПодатотека:India West Bengal locator map.svg|н|250п|Положба на Западен Бенгал во Индија]]</center>
|}
 
 
{{Индија}}
 
 
[[Категорија:Индија]]
941.847

уредувања