Разлика помеѓу преработките на „Занает“

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[СликаПодатотека:kopanicar.jpg|thumb|right|250px|[[Копаничарство|Копаничар]], вид занаетчија]]
'''Занает''' е занимање кое бара конкретни работни вештини. Историски ова би било неиндустриско производство во мал број или количество. Човекот кој се занимава со занает се нарекува '''занаетчија'''.
 
За листа на занаети видете ''[[:Категорија:Занаети]]''.
 
[[Категорија:Занаетчиство| ]]
 
[[Категорија:Занаетчиство| ]]
[[Категорија:Стопанска историја]]
 
941.847

уредувања