Разлика помеѓу преработките на „Асалско Езеро“

Додадени 9 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: sw:Ziwa Assal)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
{{Infobox lake
| lake_name = Асалско езеро<br />Lac Assal
| image_lake = Lake Assal NASA.jpg
| caption_lake =
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.djiboutiweb.net/lac_assal.php Асалското езеро на ''djiboutiweb'' (француски)]
* [http://www.artouest.org/web/djibouti/tourisme/lacs/lac_assal.html Асалското езеро на artouest.org (француски)]
* [http://www.impetusinmundum.de/Dokumentation/Album.html?Bildliste=611f1f07-611f1f22x611f1f30-611f1f33x611f1f35x611f1f36x611f1f37&Region=Assalsee Слики од Асалското езеро]
 
== Извор ==
* [http://aem.asm.org/cgi/reprint/27/5/819.pdf Микробиолошка студија за хиперсолените езера во Француски Сомалиланд]
 
== Галерија ==
<gallery>
Image:Lake_Assal_3-Djibouti.jpg|Солта на Асалското езеро
941.847

уредувања