Разлика помеѓу преработките на „Амандман“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
Во политичкиот систем на [[Република Македонија]], амандман на закон може да поднесе:
 
* [[Пратеник]]
* Група Пратеници
* 10.000 граѓани со право на глас во Македонија
* Владата на Република Македонија
 
{{никулец}}
 
[[Категорија:Право]]
941.847

уредувања