Разлика помеѓу преработките на „Александар Алехин“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: eu:Alexander Alekhine)
с (Бот: козметички промени)
* "''Со неговата смрт изгубивме шаховски гениј кој тешко дека повторно ќе се роди.''" – за својот ривал [[Капабланка]].
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.chessgames.com/perl/chessplayer?pid=10240 Шаховски партии на Алехин на chessgames.com] {{en}}
* [http://www.chessmaniac.com/Games/MyChessViewer/Alekhine.htm 2259 партии на Алехин] {{en}}
941.847

уредувања