Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо
с (Бот Додава: an:Pero II de Rusia)
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Личност
{{Биографија инфо
| име=Петар II
| портрет=Peter II of Russia by Vedekind.jpg
941.847

уредувања