Разлика помеѓу преработките на „Оцетна киселина“

Одземени 28 бајти ,  пред 10 години
с
Отстрането уредувањето на 77.29.157.90 (разговор), вратено на последната верзија на Xqbot
с (Отстрането уредувањето на 77.29.157.90 (разговор), вратено на последната верзија на Xqbot)
<references/>
 
[[Категорија: Органски соединенија со формула CH3COOH]]