Лубрин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 417 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
* {{Es icon}} [http://i2.dipalme.org/Servicios/Municipios/pueblos.nsf/lubrin.html Lubrín] - Diputación Provincial de Almería
* {{En icon}} [http://www.costaalmeria.com/towns.php?town=Lubrin Lubrin Information] - Tourist information for the town of Lubrin
{{Алмерија-гео-никулец}}
 
{{Шаблон:Општини во Алмерија}}
 
[[Category:Општини во Алмерија]]
[[ar:لاوبرين]]
[[ca:Lubrín]]
[[en:Lubrín]]
[[es:Lubrín]]
[[eo:Lubrín]]
[[eu:Lubrín]]
[[fa:لوبرین]]
[[fr:Lubrín]]
[[it:Lubrín]]
[[ht:Lubrín (Almería)]]
[[nl:Lubrín]]
[[pt:Lubrín]]
[[ro:Lubrín]]
[[ru:Лубрин]]
[[tr:Lubrín]]
[[vi:Lubrín]]