Разлика помеѓу преработките на „Александар Алехин“

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Категорија:Родени во 1892 година
с (Бот Додава: hr:Aleksandar Aljehin; козметички промени)
с (Категорија:Родени во 1892 година)
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Родени во 1892 година]]
[[Категорија:Починати во 1946]]
[[Категорија:Руски шахисти]]
5.082

уредувања