Разлика помеѓу преработките на „Адолф Андерсен“

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
Категорија:Родени во 1818 година
с (Бот Менува: uk:Адольф Андерсен)
с (Категорија:Родени во 1818 година)
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Родени во 1818 година]]
[[Категорија:Починати во 1879]]
 
5.082

уредувања