Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Илинденско востание“

*'''Податотека''' наместо '''Image''', вики клучни зборови на македонски.
<small>''Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 05:46, 26 јули 2009 (UTC), управуван од [[Корисник:Brest|Brest]].''</small>
 
==Знамиња==
Бидејќи ова не е колекција на знамиња, во статијата треба да стои само знамето на организацијата која го организирала истото, а тоа е ВМРО. Сите локални знамиња се користат за соодветни статии. --[[Корисник:MacedonianBoy|Никола]] <sup>[[Разговор со корисник:MacedonianBoy|Стоіаноски]]</sup> 11:36, 25 март 2010 (UTC)