Разлика помеѓу преработките на „Седиментна карпа“

с
[[uk:Осадова гірська порода]]
 
==Видете исто така==
==Погледнете и под==
*[[Карпа]]
----
*[[Магматски карпи]]
[[Карпа]]
*[[Метаморфни карпи]]
 
[[Магматски карпи]]
 
[[Метаморфни карпи]]
13.850

уредувања