Бастион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 16 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: io:Bastiono
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: io:Bastiono)
[[hr:Bastion]]
[[hu:Bástya (várépítészet)]]
[[io:Bastiono]]
[[it:Baluardo]]
[[ja:堡塁]]
59.415

уредувања