Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: fr:Uvs (province))
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија_држава
|native_name = {{lang|mn|Увс аймаг}}
941.847

уредувања