Разлика помеѓу преработките на „Скандиум“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: hak:Khong (鈧); козметички промени)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Sc-TableImage.png|250px|right|Скандиумот во периодниот систем.]]
[[Податотека:Sc,21.jpg|right|мини|150px|Скандиумова руда.]]
941.847

уредувања