Разлика помеѓу преработките на „Пердика I“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: fr:Perdiccas Ier de Macédoine)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Пердика I''' бил четвртиот крал на [[Античка Македонија]] кој владеел од [[700 п.н.е]] до [[678 п.н.е]].<br />
Тој е познат како прв крал кој ги обединил поголемиот дел од македонските племиња.<br />
941.847

уредувања