Разлика помеѓу преработките на „Палатица“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: de:Palatica)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Палатица''' е село во [[Општина Желино]], во околината на градот [[Тетово]].
 
941.847

уредувања