Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: bs:Orbitalni period)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Орбитален период''' е времето што е потребно за едно небесно тело да направи една целосна [[орбита]] околу друг објект.
 
941.847

уредувања