Операција Барбароса: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ms:Operasi Barbarossa)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
[[Слика:Eastern Front 1941-06 to 1941-09.png|right|thumb|400px|Расположбата на германските војски, во предвечерјето на операцијата Барбароса, [[22 јуни]] [[1941]]]]
941.847

уредувања