Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ro:Onomatopee)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Ономатопеја''' е појава кога зборот со својот звук ја имитира природата или оној што го означува, т.е., вид ономатопеја е самиот '''збор''' создаден со имитирање на гласови од природата или гласови на животни.
 
941.847

уредувања