Разлика помеѓу преработките на „Огнена Земја“

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: fy:Fjoerlân)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Огњена земја''' ({{шпански|Isla Grande de Tierra del Fuego}}) е група острви на крајниот дел на [[Јужна Америка]] и е одвоен со Магелановиот проток, и има вкупно површина од 73.753 -{km}-².
 
941.847

уредувања