Монтефредане: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: scn:Muntifridani)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Монтефредане''' е општина во [[Провинции во Италија|провинцијата]] [[Авелино (провинција)|Авелино]], [[Кампанија]], [[Италија]].
 
941.847

уредувања