Мол: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: ku:Mol)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Мол''' (mol) е единица за [[количество супстанција]] во [[SI]]. Таа е една од [[Основна единица|основните единици]] во овој систем.
 
941.847

уредувања