Разлика помеѓу преработките на „Менопауза“

Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: ar:إياس)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Менопаузата''' е природна појава во животот на жената кога престанува нејзината [[менструација]]. Исто така е позната под името [[климактериум]] што значи промена на животот. Менопауза обично настапува помеѓу 44-та и 55-та година од животот. Менструациите можат да станат помалку обилни и понередовни пред конечно да престанат.
[[Слика:Fffemaleanat.JPG|right|250px]]
941.847

уредувања