Разлика помеѓу преработките на „Список на ѕвезди во соѕвездието Телескоп“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
Ова е листа на забележани [[ѕвезда|ѕвезди]] во [[соѕвездие]]то '''[[Телескоп (соѕвездие)|Телескоп]]''', наредени според сјајноста.
 
941.847

уредувања