Кратер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
(Нова страница: {{ЧИ-Појаснување}} Терминот кратер може да се однесува на неколку поточни поими, одберете го р...)
 
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{ЧИ-Појаснување}}
 
941.847

уредувања