Костромска област: Разлика помеѓу преработките

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Менува: pt:Óblast de Kostroma)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Flag of kostroma oblast.gif|right|200px|Знаме на Костромската област]]
[[Податотека:RussiaKostroma2005.png|right|Местоположбата на Костромската област во рамките на Русија]]
941.847

уредувања