Разлика помеѓу преработките на „Композитор“

Додадени 55 бајти ,  пред 10 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: ckb:ئاوازدانەر)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Композитор''' е личност која пишува [[музика]]. Терминот се однесува на некој кој пишува [[нотен текст]] врз основа на кој се изведува музика. Ова е и основната разлика помеѓу композитор и [[музичар]].
 
941.847

уредувања