Жупања: Разлика помеѓу преработките

Додадени 55 бајти ,  пред 13 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eo:Županja)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Жупања''' ([[хрватски]]: '''Županja''') е [[град]] во источна [[Хрватска]]. Град се наоѓа на границата са [[Босна и Херцеговина]].
 
941.847

уредувања