Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Карпо“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: it:Jean-Baptiste Carpeaux)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Jean-Baptiste Carpeaux.png|thumb|250px|Илустрација на Карпо со скулптурата „Флора“ под него и други скулптури над него.]]
[[Податотека:Jean-Baptiste Carpeaux La Danse.jpg|thumb|right|250px|''Танц'' (La Danse), [[Опера Гарние]] во Париз, била критикувана како непристојна.]]
941.847

уредувања