Разлика помеѓу преработките на „АФИ 100 години... 100 ѕвезди“

с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
Еден дел од серијата [[АФИ 100 години... серии]], '''АФИ 100 години... 100 ѕвезди''' е листа на најголемите 50 ѕвезди во Американската филмска историја. Тие беа презентирани од страна на 50 "ѕвезди на денешницата", на тој начин комплетирајќи ја бројката 100. Листата е прикажана од [[Американски Филмски Институт|Американскиот Филмски Институт]] на [[16 јуни]] [[1999]], во шоу водено од [[Ширли Темпл]].
 
941.847

уредувања