Разлика помеѓу преработките на „Хисен Рамадани“

Додадени 9 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Македонски политичари (со користење на HotCat))
'''Хисен Рамадани''' (''[[алб]].: Hisen Ramadani''; [[Пирок]], [[тетовско]], {{роден на|3|јануари|1923}}) е македонски политичар и политиколог.