Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 90 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
* [http://www.youtube.com/watch?v=oJ1uALB-6CM&NR=1 Архивни кадри со воjводата Тане Николов.]
 
==Извор==
 
Печилков, Андрей. Таню Николов, Смолян 1993
 
[[Категорија:Бугари]]
3.765

уредувања