Бастион: Разлика помеѓу преработките

Додадени 34 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: hu:Bástya (várépítészet)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додава: hu:Bástya (várépítészet))
[[fr:Bastion]]
[[hr:Bastion]]
[[hu:Bástya (várépítészet)]]
[[it:Baluardo]]
[[ja:堡塁]]
3.985

уредувања